Lütfen Bekleyinanalitist
Klinik Psikolog Mustafa ŞahinMustafa Şahin
Klinik Psikolog

Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

DEHB sadece çocuklarda görülmüyor.
Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
loading...
Genellikle çocuklar üzerinden konuşulan Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) aşırı hareketlilik ve konsantrasyon bozuklukları ile kendine gösteren, hem çocuklar hem de yetişkinlerde yüksek oranda görülen bir gelişim bozukluğudur. Bu rahatsızlığa sahip çocukların %60’ı yetişkin yaşlarda da belirtiler göstermeye devam etmektedirler.

Test kendinizde görülme sıklığına göre cevaplayacağınız 18 soru içermektedir.

Analizimizi çözün, DEHB hayatınızı etkiliyor mu, öğrenin.

Kategori: Kişilik Analizleri
38981 kişi bu analize katıldı.
Ortalama Not:
80
(1088)
1088
Kullanıcı yorumları
Tümünü Göster
  • Ziyaretçi28 Ocak 2019Güzel tanımlanmış,gerçekçi
  • Ziyaretçi20 Nisan 2014%90 çıkıyor, sorulan soruların hemen hepsi var bende. ilaç tedavisi dışında başka çözümü yok mu?
  • Ziyaretçi22 Şubat 2020Dikkat eksikliği tedavisi görüyorum ama ailem ve çevrem işin kolayına kaçıyorsun diyor dikkatimi bir işe veremiyorum en fazla 10 dakika işe odaklanabiliyorum karşımdakiyle konuşurken dinlemiş gibi görünsem'de karşımdaki kişiyi dinlemiyorum alış veriş yaparken sık sık eşimi arayıp başka ne alınacaktı diye soruyorum telefon anahtar gibi eşyalarımı sık sık unutuyor ve nereye koyduğumu zor hatırlıyorum eşimle konuşurken agresif davranıyorum , iş yaparken sık sık dalgın dalgın bir yere ve eşyaya bakıyorum ama o anda herhangi bir şey düşünmüyorum ilgimi çeken işe çok fazla odaklanıyorum bana seslenilse'de duymuyorum herkez işine öyle geliyor diyor ilaç kullanmama karşılar,
  • Ziyaretçi21 Ocak 2016Bu konuda bana dönüş yapsbilirmisiniz oglumla ilgili kiminle görüşebilirim
E-Bülten aboneliği
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!