Lütfen Bekleyinanalitist
Psikolojik Danışmanlık ve Zeka Testi Uyg. PADEMPADEM
Psikolojik Danışmanlık ve Zeka Testi Uyg.

Gesell Gelişim Testi

Çocuklar için görsel algı gelişim değerlendirmesi
Gesell Gelişim Testi
loading...
Bu test genel olarak 3-10 yaş arasında yer alan çocuklara uygulanır. Okul öncesi dönemde uygulanması daha sağlıklı sonuçlar alınmasına katkı sağlar.

Gesell bir performans değerlendirme testi olup çocuklarda motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer. Ayrıca çocuğunuzun fiziksel ve biyolojik gelişiminin izlenmesi, bulunduğu yaşa ait davranışları yapıp yapmadığı gibi genel gelişim süreçlerinin incelenmesi sonrasında çocuğun gelişiminde herhangi bir problem olup olmadığı ile ilgili bir değerlendirme yapılmasına olanak sağlar.

Gesell testi kolaydan zora doğru sıralanmış 7 ana şekilden oluşur. Mevcut kartlarda ki çizimleri tamamlayan çocuklara uygulanmak üzere 3 ek kartı daha bulunmaktadır.

Analiz çocuğun kendisine gösterilen şekilleri sırasıyla çizmesi ve sonrasında çizimlerin siteye yüklenmesi ile oluşturulur.

PADEM Psikoloji uzmanları tarafından yapılan test analizi değerlendirme sonucu mail yoluyla kullanıcılara iletilir. Ayrıca sitemizden de sonucu görebilirsiniz.

Kategori: Zeka Analizleri
13551 kişi bu analize katıldı.
Ortalama Not:
95
(19)
19
Kullanıcı yorumları
Tümünü Göster
  • Ziyaretçi5 Temmuz 2015teşekkürler.. faydalı bir yorum olduğunu düşünüyorum.
  • Ziyaretçi17 Ağustos 2015Değerlendirmeniz, doğru gözlemleriniz ve hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Ali kerem yaşıtlarından oldukça önde bir çok alanda bu konuda izmir ili içerisinde yardım alabileceğimiz bir şubeniz veya sizin kurumunuzla iletişime geçme durumumuz nedir bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim çok teşekkürler.
  • Ziyaretçi17 Eylül 2014çok teşekkür ederim çok faydalı bir yorum oldu
  • Ziyaretçi6 Aralık 2014çok teşekkür ederim çok faydalı buldum testi
E-Bülten aboneliği
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!