Kullanım Koşulları

İşbu Kullanım Koşulları, Analitist isimli internet sitesi ile tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI olarak anılacaktır) arasındaki kullanım koşullarını içermektedir. Kullanıcılar, Analitist'e form doldurarak ve dahil olmak aracılığıyla işbu Kullanım Koşulları'nın tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler. Analitist'ten servis almak için kayıt formlarının eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Kullanıcıların kayıt formuna bilgi girişi yaparken istenilen bilgileri eksiksiz ve açık olarak doldurması zorunludur. Kullanıcılar bu formla aktarılan bilgilerin doğruluğunu kayıtsız şartsız taahhüt ederler.

Analitist, tüm kullanıcıların kişilik ve gizlilik haklarına saygı duymaktadır. Maddelerde yazılı sebepler dışında ve yargı mercileri istemi haricinde, her ne sebeple olursa olsun kullanıcılarının kişisel bilgilerini, hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

Analitist, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu kullanıcı bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcılar Analitist servislerinden yararlanmak için gerçeğe uygun bilgiler vermelidir. Yanlış veya hatalı bilgi girişi, analiz sonuçlarını etkiler. Kullanıcıların yanlış veya hatalı bilgi girişlerinden kaynaklanacak sorunlardan Analitist sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı verilerinin Analitist'in ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından, kullanıcının bilgilerini başka kişilerle paylaşması, dolayı gelebilecek zararlardan Analitist sorumlu değildir.

Sitede sunulan testler ve test sonuçları, testleri hazırlayan kişilerin sorumluluğundadır. Testlerden ve sonuçlarından Analitist sorumlu tutulamaz.

Sitede hem üye olarak hem de üye girişi yapmadan tercih ettiğiniz analize ait forma gerekli bilgileri girerek analiz yaptırmak mümkündür. Girdiğiniz form bilgileri Gizlilik Bildirimi'nde ifade edilen ilkelerimiz çerçevesince korunur.

Üyeler istedikleri zaman profil bilgi ekranından üyeliklerini iptal edebilirler.

Belirlenen analiz ücretleri ve promosyon kredi kazanma oranları dönemseldir. Bu miktarlar önceden bildirilmeden değiştirlebilir veya iptal edilebilir. İlgili dönem içinde işlem yapanların hakları saklıdır.

Bu sitede sunulan hizmetlerden (belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak) yararlananlar veya herhangi bir şekilde siteye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılmaktadır.

Analitist, Kullanım Koşulları'nı tek taraflı olarak değiştirme ya da yeniden düzenleme hakkına sahiptir.

Gizlilik Bildirimi

Sitemizce alınan bilgiler sadece sitenin servislerinden sorunsuzca faydalanmanızı sağlamak amacı ile alınmış temel bilgilerdir. Site kayıt formları dışında hiçbir bilgi sohbet alanlarında veya mail yoluyla tarafınızdan istenmez. Böyle bir talep aldığınızda hiçbir bilgi vermeden konuyu iletişim formumuzdan bize iletmenizi önemle rica ederiz.

Analitist, site ve uygulaması içerisinde verilen servislerden yararlandırmak üzere bir takım bilgilerinizi sizin onayınızla alarak sistemlerine kaydeder. Bunların dışında herkesce görülebilen bir takım güvenlik ve teknik bilgiyi de servislerini daha sorunsuz ve güvenli çalıştırabilmek için depolar. Bu tip bilgilere örnek olarak IP adresiniz, kullandığınız internet browser'ın türü, işletim sisteminiz, sitemize linkle ya da ilanla ulaştığınız sitenin domain ismi verilebilir.

Analitist, kayıtlı kullanıcılarına ait e-posta, telefon numarası gibi iletişim bilgilerini Sitesinde yayınlamaz, hiçbir iş ortağı, şirket, kurum ya da diğer kuruluşla paylaşmaz.

Analitist kullanıcılar arasındaki yazışmaları diğer kullanıcılara açmaz. Ortak alandaki üyelerin birbirleri olan yazışmaları hariç hiçbir bilgiyi diğer kullanıcılar ile paylaşmaz.

Sitemizde, isteyerek vermediğiniz takdirde, hakkınızda kişiyi tanımlayan bilgiler toplanmayacaktır (örneğin isim, telefon numarası, ya da e-posta adresi) ("kişisel bilgi"). Eğer siteye kişisel bilgilerinizi verirseniz, bu bilgileri gelecekte, Servislerden yararlanmak, pazarlama, pazar araştırması, satış bilgilerinin takibi ve size ulaşmak gibi amaçlarla kullanmak üzere saklayacaktır. Sizden talep edilmeyen kişisel bilgileri bize verdiğiniz takdirde, bu bilgileri bu sitede belirtilen şekilde kullanmamızı onaylamış olmaktasınız.

Kişisel bilgilerinizi sadece aşağıda belirtilen yasal durumlarda ve yasal prosedürler çerçevesinde 3. şahıslara açar.
a.) Yasal mercilerden bu yönde yazılı bir talep oluşması halinde
b.) Analitist’in mülkiyet haklarını korumak ve savunmak amacıyla
c.) Üyelik Sözleşmesinde kabul ettiğiniz kurallar çerçevesinde

Analitist’te kayıtlı kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde satılmaz, kiralanmaz ya da başka bir kurum ya da kuruluş ile karşılıklı değiştirilmez. Bu "Gizlilik Sözleşmesi" metninde yer alan maddeler haricinde hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Analitist tarafından toplanan bilgiler genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanır. Analitist, ortamındaki bilgileri korumak için güncel teknoloji standartlarını kullanmaktadır. Ancak buna rağmen güvenlik ile ilgili konularda bir garanti verememektedir.

İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar Analitist’in sorumluluğunda değildir.

Verilen kişisel bilgilerin sorumluluğu taraflar aittir.

Analitist de aktif üyelik sistemi yoktur. Bazı analizleri almak için yaptığınız kayıt sırasında girdiğiniz kişisel bilgilerinizi istediğiniz her zaman güncelleme ve değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Üyeler istedikleri zaman profil bilgi ekranından üyeliklerini iptal edebilirler.

Analitist bu "Gizlilik Bildirimi" ve "Kullanım Koşullarına"na uymadığınız takdirde üyeliğinizi silmeye ya da askıya almaya yetkilidir.

Analitist bu metin içindeki her türlü bilgiyi değiştirme hakkını saklı tutar. Bu siteyi kullanarak bu "Gizlilik Bildirimi"n de yapılacak her türlü düzenleme ve değişiklik kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır.

Son güncelleme tarihi: 23 Şubat 2017