Lütfen Bekleyinanalitist
Bio-Enerji ve İsim Analiz Uzmanı Kemal Haluk CebeKemal Haluk Cebe
Bio-Enerji ve İsim Analiz Uzmanı

Ayurveda Beden Tipi Analizi

Hayat tarzınızı vücut tipinize göre belirleyin.
Ayurveda Beden Tipi Analizi
loading...
Ayurveda, Hindistan kökenli geleneksel bir tıp sistemidir. Kelime "yaşam" anlamına gelen "ayur" ve "bilgi anlamına gelen "veda" kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. Ayurveda, Türkçeye "yaşam bilgisi" şeklinde çevrilebilir. 

Ayurveda insanları beden tiplerine göre üç ana kategoride inceler. Bunlar "Vata", "Pitta" ve "Kapha"dır. Bu tipler insanların biyolojik, psikolojik ve kimyasal özelliklerini göz önünde bulundurarak sınıflandırılmıştır. Bu vücut tiplerine "dosha" adı verilir. İnsanlar "dosha"larına göre farklı özelliklere ve ihtiyaçlara sahiptir. Testi kolaylıkla uygulayarak hangi vücut tipine ait olduğunuzu öğrenebilir, böylece daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Testte yer alan sorulara doğru cevaplar vererek vücut tipinizi öğrenecek, bu sayede neler yapmanız gerektiği hakkında da fikir sahibi olabileceksiniz. Her vücut tipinin farklı beslenme ve hayat tarzı kriterlerine uyması gerekir. Test sonucunda size verilen önerilere uyarak "dosha"nızı dengeleyebilir, sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.


Kategori: Kişilik Analizleri
48229 kişi bu analize katıldı.
Ortalama Not:
74
(2408)
2408
Kullanıcı yorumları
Tümünü Göster
  • -0 20--
  • -0 20--
  • -0 20--
  • -0 20--
E-Bülten aboneliği
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!
Google+